Gdzie warto zamieszkać?

gdzie warto zamieszkać

Szukając miejsca, gdzie warto zamieszkać nie zawsze, ale przeważnie patrzymy na najbliższą nam okolice. Może przeniesiemy się do spokojniejszej dzielnicy, ewentualnie do miasta obok. Rzadko kiedy decydujemy się na wyprowadzkę poza dobrze nam znany region. Z jednej strony, tego typu zachowanie jest jak najbardziej uzasadnione. Boimy się zmian i tego, co mogą one przynieść. Natomiast, gdy popatrzymy na to szerzej, być może zamykamy sobie w ten sposób drogę do lepszego życia. Coraz częściej osoby poszukujące miejsca do zamieszkania wybierają właśnie Mysłowice. Zobacz, co przyciąga ludzi z całego śląska i nie tylko do tej małej miejscowości.

Dlaczego warto zamieszkać w Mysłowicach?

Mysłowice to niewielkie miasto położone na uboczu aglomeracji śląskiej, dzięki czemu oferuje spokój oraz atmosferę, której możemy zaznać tylko w niewielkich miejscowościach. Jednak, nie tylko to przemawia za wyborem tego miasta na twoje miejsce zamieszkania. Mysłowice kuszą przede wszystkim świetną lokalizacją. Pomimo tego, że nie znajdują się w centrum Śląska, dojazd z nich do większych miast regionu nie stanowi problemu. Dojazd do Katowic zajmuje tylko kilkanaście minut. Nawet podróż do Gliwic nie jest czasochłonna. W pół godziny jesteśmy wstanie dostać się do drugiego największego miasta na śląsku. Lokalizacja miasta jest jego ogromną zaletą, ale to nie wszystko. W Mysłowicach znajduje się bardzo wiele terenów zielonych, gdzie możemy udać się na spacer w wolnym czasie. Warto także odwiedzić Centralne Muzeum Pożarnictwa, które mieści się w jednej z dzielnic miasta.

Małe miasto, które wiele oferuje

Miasto przyciąga nowych mieszkańców także oferowanymi cenami za nieruchomości. Ceny domów, czy też mieszkań, są znacznie niższe niż w przypadku Katowic, czy też Gliwic. Powstają również nowe osiedla bloków, ale także i domów jednorodzinnych. Również, w przypadku gdybyśmy chcieli wynająć mieszkanie, w Mysłowicach znajdziemy bardzo bogatą ofertę. Wszystko zależy od tego, czy wolimy zamieszkać w kamienicy czy też w bloku.