Kłopot zbytniego pocenia się

Temat nadpotliwości dotyczy dużo jednostek. Przypadłość ta robi, że bez względu na występującą porę roku, bądź także temperaturę zaczynamy zalewać się kroplami potu. Wilgotne plamy pod pachami, nie wyglądają najlepiej. Również nieustająco mokre ręce powodują, iż tracimy pewność siebie. Aby pozbyć się tego przykrego kłopotu, decydujemy się na skorzystanie z przeróżnych technik, jakie przynoszą większy albo mniejszy skutek.

Wybierz metodę dla siebie

Większość jednostek, ażeby zaradzić sobie z potem korzysta z antyperspirantów i często daje to oczekiwany efekt. Niestety, u jednostek cierpiących na przesadne pocenie się, tego rodzaju rozwiązanie nie sprawdza się. W takim wypadku promuje się skorzystanie z właściwych środków, które są dedykowane do walki z zbędną potliwością. W aptece umiemy znaleźć różnorodne farmaceutyki. Jednakże to czy będą korzystne, czy też nie, w znacznej mierze zależy tylko od naszego organizmu. Farmaceutyk, który u jednej osoby pomoże w 100 procentach, u kogoś drugiego może nie przynieść żadnych rezultatów. Dużo postaci decyduje się także na przystosowanie dobrej diety. By ograniczyć potliwość powinniśmy zrezygnować ewentualnie przynamniej obniżyć liczbę konsumowanych ostrych przypraw oraz potraw. Należałoby także przekalkulować ograniczenie picia ciepłych napitków, zwłaszcza kawy. Identycznie jak w przypadku farmaceutyków, osiągnięte wyniki mogą być różne w przypadku każdej osoby.

CZYTAJ TAKŻE – leczenie nadmiernej potliwości botoksem w klinice VESUNA

Powiedz nie potowi

Gdy ani leki, ani niekonwencjonalne techniki nie przyniosły zamierzonego efektu, jest także jedna możliwość. Coraz więcej osób cierpiących na nadpotliwość poddaje się zabiegowi wykorzystującemu toksynę botulinową, tak zwany botox. Zabieg polega na wstrzyknięciu botoxu w miejsce powstawania zbytniego pocenia się. Tym sposobem są zablokowane nerwy odpowiadające za gruczoły potowe, co sprawia powstrzymanie produkowania się potu przez okres od 6 miesięcy do 12. Można dodatkowo zdecydować na uleczanie Thermi Dry, jakiego celem jest całkowite wstrzymanie gruczołów potowych, poprzez podgrzanie ich w sposób nadzorowany. Jednakowo jak w poprzednim wypadku, obniżamy w ten sposób porcję wydalanego potu. Jednakże tutaj otrzymany wynik jest na stałe, bez regularnego przypominania zabiegu.