Plusy sufitów DPS

Sufity napinane to żadna innowacja w architekturze. Warto jednak wiedzieć, iż na początku wykorzystywano je nade wszystko przy organizacji wnętrz moteli oraz sal biznesowych. Obecnie ta technologia jest bardziej popularna i zauważalnie dostępniejsza kosztowo. Wykorzystanie sufitów napinanych jest rzeczywiście różnorodne – mają możliwość być wieszane praktycznie w każdym punkcie, startując od zwykłej łazienki, a na ogromnych budynkach użyteczności publicznej kończąc. Sufit napinany ma prawo również odgrywać rolę tła.

Sufity napinane to odmienny rodzaj sufitów podwieszanych, z tą właśnie różnicą, że sufity napinane składają się wyłącznie z profili montowanych po obwodzie sufitu i membrany, która jest rozciągnięta między nimi. Walorem napinanych sufitów w porównaniu do tradycyjnego sufitu podwieszanego jest na dobrą sprawę pełna dowolność projektowania. Mamy sposobność planować nieskończenie dużO rozmaitych kształtów: łamanych, wielopoziomowych. Zgranie ich z zróżnicowaniem barw i świateł gwarantuje nam unikalny skutek. Inną dominacją wspomnianych sufitów jest możliwość doboru praktycznie każdego koloru a także jego typu: błyszczącej lub matowej. Sufity napinane świetnie maskują wszelkie nieestetyczne bruzdy, a takie z powierzchnią na błysk (określane sufitami lustrzanymi) dają szansę na to, aby optycznie powiększyć nasze mieszkanie. Są to również sufity niezwykle uodpornione na różnego rodzaju zniekszłałcenia, walnięcia.

Wieszanie sufitu to rzeczywista przyjemność – jest czysty i dość prędki, bo zajmuje ledwie kilka godzin (w przeważającej ilości przypadków od 4 do 8 h). Cały montaż mamy szansę przeprowadzić nawet bez przymusu opróżniania szaf i narzędzi z naszego biura. Nie sugerujmy się jednak hasłem „Polak potrafi” i montaż powłoki napinanej oddajmy profesjonalnej ekipie. Przy montowania sufitu niezwykle istotne jest, aby postarać się również o jego dobre oświetlenie. Mamy możliwość zamontować przykładowo paski LED zmienno-kolorowe. Taki sufit z pewnością sprawi, że nasze biuro będzie piękne.

Sufitu napinanego nie malujemy, a jego konserwacja polega tylko na lekkim czyszczeniu.