Sufity podwieszane a sufity napinane

Sufity napinane to w chwili obecnej nowość w branży budowlanej. Jest to ciekawa odmiana dla sufitów podwieszanych, produkowanych z karton – gipsu. Prawdę mówiąc oba rodzaje sufitów posiadają swe minusy oraz plusy. Sufit podwieszany daje szansę aby otrzymać w pełni płaską konstrukcję sufitu. Idealnie chowa wszystkie nierówności a także części instalacji wodno-kanalizacyjnej bądź elektrycznej. Pozwalają obniżyć wysokość pomieszczenia.

Zamontowanie sufitu podwieszanego wiąże się jednakże z przymusem zrealizowania prac na mokro. Na początku wykonuje się dedykowany stelaż, który musi podtrzymać płyty a przy następnym etapie dochodzi do montażu.Na koniec należy uzupełnić luki pomiędzy elementami. To genialny sposób na wyciszenie hałasów docierających do pomieszczenia z górnego piętra. Niestety montowania sufitu z karton-gipsu wiąże się z koniecznością usunięcia wszelkich rzeczy z pokoju. W trakcie wstawiania i wycinania płyt wyjątkowo mocno się kurzy. Od tego typu frapunku zwolnić może nas sufit napinany. Jest to droższa opcja zastępcza dla sufitów podwieszanych.

Zastosowanie sufitów napinany jest strasznie duże, można uzyskać kilkanaście opcji aranżacyjnych. Jeśli pomieszczenie jest bardzo niskie można myśleć o suficie napinanym z tkaniny imitującej odbicie w lustrze. To ciekawy pomysł na sprytne podniesienie niskiego pokoju. Z kolei niebywale ciekawy efekt można dostać jeśli zdecydujemy się na sufity napinane ze specjalnym podświetleniem lampkami LED. Bardzo korzystnie przedstawia się też sposobność wykonania dedykowanego nadruku na sufit. W takim celu można sięgnąć po fotografię czy ukochaną grafikę. W sklepach dostępne są także sufity napinane 3D. Dla detalicznych kontrahentów jednak jest to zbyt kosztowne rozwiązanie. Sufity napinane 3D zobaczyć można najłatwiej w klubach muzycznych albo innych rozrywkowych miejscach. Montaż sufitów napinanych trwa tylko chwilę. Podobnie jak w przypadku sufitu podwieszanego, tak i przy suficie napinanym da się naprawić izolację akustyczną mieszkania. Dzięki temu jakiekolwiek głosy nie będą mogły do nas docierać.

Obecnie udostępniane na rynku sufity napinane mają preferowany przez Klienta kształt na przykład kwadratu. Potrzeba jedynie uruchomić własną wyobraźnię. Pechowo ogromnym problemem sufitu napinanego jest cena. Zaczyna się nawet około 160 zł za m kw..