W które nieruchomości na Śląsku warto zainwestować?

inwestowanie w nieruchomości

Rozmyślasz nad kupnem domu na terenie Śląska? Twoją pierwotną myślą były z całą pewnością Katowice – serce całego śląska. Katowice to bez wątpienia znakomita lokalizacja do zamieszkania. Wypada niemniej rozważyć także inne miasta. Prawie wszystkie miasta są doskonale skomunikowane, przez co masz sposobność kupić dom po niższej cenie aniżeli w samych Katowicach. Do wyboru jest dość dużo interesujących lokalizacji. W naszym tekście przyglądniemy się kilku z nich.

Będzin

Będzin to miasto w niedalekiej odległości od Katowic, jakie gwarantuje wiele atrakcji swoim mieszkańcom. Pośród atrakcji, na jakie w szczególności opłaca się zwrócić uwagę należy wymienić:
– obronny zamek królewski z XIV wieku
– synagoga Mizarachi w kamienicy Wienera (ul. Potockiego 3)
– zespół pałacowo-parkowy Mieroszewskich w Gzichowie z pocz. XVIII w.
– kompleks zabudowy osiedla robotniczego Boleradz.
Miasto jest podzielone oficjalnie na 8 regionów: Grodziec, Gzichów, Ksawer, Łagisza, Małobądz, Śródmieście jak też Warpie. Ceny mieszkań w tych dzielnicach są sporo niższe niżeli w innych miejscowościach na Śląsku, jak Katowice czy Dąbrowa Górnicza. Jeżeli chcesz przejrzeć oferty domów i mieszkań na sprzedaż lub wynajem odwiedź stronę biura nieruchomości REMAX Gold.

Sosnowiec

Ceny najmu, jak i sprzedaży kwater w Sosnowcu są niższe niż średnia cena dla całego regionu. Jest to jeden z powodów, dla których lokale mieszkalne cieszą się w tym regionie tak wielkim zainteresowaniem.
Zabytki jak również ośrodki turystyczne, na jakie należy zwrócić uwagę:
– Pałac Schöna w Sosnowcu Środuli (Środulce) z zespołem parkowo-pałacowym
– Pałac Oskara Schöna w Sosnowcu (ul. 1 Maja)
– Kościół Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Sosnowcu Kazimierzu Górniczym
– Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Sosnowcu Niwce
– Pomnik „Wolność, Praca, Godność” Sosnowiec.
Zapraszamy do zaznajomienia się z ofertami nieruchomości w Sosnowcu na stronie biura RE/MAX Gold.

Ruda Śląska

Miasto Ruda Śląska leży na Wyżynie Śląskiej w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Ma długą historię, jaka wpłynęła na obecny wygląd miasta. Miasto ma do zaoferowania mnóstwo ciekawych zabytków w tym na przykład:
– Pałacyk Donnersmarcków (poł. XVIII)
– Kościół pw. Świętej Trójcy (1902)
– Kościół pw. św. Michała Archanioła (1894-1895, rozbudowa 1911-1912)
Pod względem kultury jesteśmy w stanie też znaleźć interesujące propozycje w tym. m.in. Centrum Handlowe Plaza, Miejskie Centrum Kultury oraz Młodzieżowy Dom Kultury. Ruda Śląska to kolejne miejsce z atrakcyjnymi cenami mieszkań, w jakich warto rozpatrzyć zakupienie nieruchomości. Oprócz lokali w starym budownictwie można tu znaleźć także atrakcyjne oferty w nowym budownictwie. By obejrzeć, aktualne oferty sprzedaży a także najmu w Rudzie Śląskiej odwiedź agencję RE/MAX Gold.